Makri Beach Hotel

Sualtı Dalışı:

Türkiye sularında bulunan önemli batıklar ve su altı mağaraları dalıcılar tarafından keşfedilmeyi beklemektedir. Denizdeki yaşam, balıklar, ahtapotlar, kabuklular, yunuslar, mercanlar ve değişik türlerde bitki ve diğer canlılardan oluşan renkli bir çeşitliliğe sahip. Fethiye’deki dalış acentalarının organize ettiği günübirlik ve haftalık turlara katılarak deneyim kazanabilir ve usta eğitmenlerden sertifika kursları alabilirsiniz. Sağlık sorunu olmayan herkesin bir dalgıç rehber – balıkadam eşliğinde kolayca yapabileceği bu spor, ilk denemenizden sonra vazgeçemeyeceğiniz bir tutkuya dönüşecek… Eğer yüzmeyi biliyorsanız ve Akdeniz’in derinliklerini keşfetmek istiyorsanız tamamı tecrübeli ve lisanslı dalgıçlardan oluşan kadrolarıyla sizi derinliklerin büyüsüne götürecek olan dalgıç turlarından birine katılabilirsiniz.

Makri Beach Hotel’de Havuz Keyfi

Makri Beach Hotel’de çocuklara ve büyüklere yönelik 2 adet yüzme havuzu vardır. Şezlong sayısı tüm konuklarımıza rahat rahat yetecek kadardır. Ayrıca havuz başında soğuk içeceklerinizi yudumlayabileceğiniz bir bar ve eğlenceli vakit geçirebileceğiniz bilardo masası ve dart vardır. Öğle yemeğinizi snack menüden seçip havuz başında atıştırabilirsiniz. İki balıklama atlayış arasında bir tavla turnuvası ya da kağıt oyunu da iyi gider.

Jeep Safari ( Yakapark & Tlos & Saklıkent)

Doğa ile başbaşa eğlenceli bir gün geçirmek için ideal bir aktivitedir. 4x4 jeepler ile otelden alınarak ilk önce Tlos antik kentinde Uçan At Pegasus ile tanışmanın ardından Yakapark da verilen öğlen yemeği ve sonrasında 18 km lik Saklıkent kanyonundaki 300 metrelik yürüyüş size tam bir doğa ziyafeti sunmuş olacaktır. ardından Eşen Çayında yapılan rafting ile de gününüze ayrı bir adrenalin katmış olacaksınız.

Aqua Park :

Avrupa standartlarına göre yapılmış 1 adet düşme havuzu (derinlik 110 cm) , 1 adet yüzme havuzu (derinlik 140 cm) , 2 adet çocuk havuzu (derinlik 40 cm) olmak üzere 4 adet havuz bulunmaktadır.Toplam tesis kapasitemiz ortalama şartlarda 750 kişiye hizmet edecek şekilde tasarlanmıştır. Ayrıca bünyemizde 300 kişilik Kapalı Restaurant ve bir adet Havuz Bar mevcuttur.Bunun dışında kalan hizmet alanlarımızda yeşil alanlar, çocuk oyun alanları , güneşlenme alanları ve değişik oyun imkanları bulunmaktadır. Ayrıca açık kapalı duşlar, bay, bayan ve engelli tuvaletleri, safe boxl’lar, revir, mescit ve kamera hizmeti ile hizmet verilmektedir.

Yamaç Paraşütü

1.960 metre yükseklikte bulunan Babadağ zirvesinden Ölüdeniz semalarına doğru kuşlar gibi süzülebileceğiniz görsel ve heyecanlı bir maceradır. Konusunda uzman pilotlar ile yapılan bu atlayış havanın ve rüzgarın durumuna göre 30 ile 40 dk arasında sürmektedir.

On iki Adalar Tekne Turu

Güney Ege nin Akdeniz ile birleştiği pırıl pırıl masmavi sularda , haftanın her günü yapabileceğiniz günübirlik bir aktivitedir.Fethiye Körfezinin en güzel koylarında serinleme imkanı bulurken Kaptanınızın hazırlayacağı mangal eşliğinde alacağınız öğlen yemeği de keyfinize keyif katacaktır. Ölüdeniz & Kelebekler Vadisi Tekne Turu Ölüdeniz den hareket eden tekneler ile saat 11.00/18:00 arasında gerçekleştirilen günübirlik öğlen yemekli eğlenceli bir turdur. Kelebekler Vadisi, St.Nicholas Adası, Akvaryum Koyu, Deve Plajı, Soğuksu Koyu sırası ile göreceğiniz ve yüzebileceğiniz noktalar olacaktır.

Dalyan Turu (yemekli , tam gün )

Bölgemize gelen misafirlerimize tavsiye ettiğimiz en kapsamlı turlardan biridir Dalyan turu. Doğallığını koruyarak ayakta duran 2500 yıllık tarihi doku sizleri selamlarken, Profesyonel Tur Liderinizin aktaracağı bilgiler ile de bir anda o tarihi atmosferin içinde bulacaksınız kendinizi. Küçük tekneler ile lagün de yapılacak olan nefis görsel yolculuk sonrası varacağınız İzituzu plajında denize girerek güneşlenme imkanı bulurken ,Sultaniye Kaplıcalarının o dünyaca ünlü çamuru ile de güzelliğinize güzellik katmış olacaksınız.

Ölüdeniz Tekne Turu :

Ölüdeniz ve Fethiye’nin eşsiz güzellikteki sahillerini keşfetmek için tek yapmanız gereken, Ölüdeniz Tekne Turu‘na çıkmak! Bu turu tarif etmek için kelimeler yetersiz kalıyor. Sizin ve ailenizin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde donatılmış konforlu teknelerimizle size denizde muhteşem bir gün vaat ediyoruz. Her yaşa ve her zevke uygun birçok aktiviteleri ile Ölüdeniz Tekne Turu yaz tatilinizin en unutulmaz turu olmaya aday. Hristiyan tarihi kalıntılarının yanı sıra St. Nicholas Adası, birçok farklı ve nadir görülen kelebek türlerini görebileceğiniz Kelebekler Vadisi‘ne de sahiplik etmektedir. Adanın farklı noktalarında (soğuk su koyu, mavi mağara, Deve plajı ve Akvaryum koyu.) denize girebilir, akdeniz’in turkuaz sularında geçireceğiniz bu turda beklediğinizden çok daha fazlasını bulacaksınız. Ayrıca teknede sunulan ızgara yemek servisi bu turun birçok çekici özelliklerinden sadece biri.